Otvorený list poslancom NR SR: Apel na Vás, “zastupitelia” hlasu ľudu,

Autor: Richard Pinka | 28.3.2017 o 14:40 | (upravené 28.3.2017 o 16:59) Karma článku: 5,18 | Prečítané:  745x

Apelujem na Vás, aby ste pri rozhodovaní za presadenie zrušenia Mečiarových amnestií za mňa, prípadne za nás, tých, ktorí sa za tento otvorený list postavia, neboli ovládaní strachom, ale vlastným svedomím a občianskou povinnosťou

Apelujem na Vás, aby ste sa dohodli a jednali tak, aby ste spoločnostivytvorili reálny, použiteľný výsledok.

         Je zrejmé, že pokiaľ toto nedopadne, prídu po Vás ďalší, ktorí výsledky tejto kauzy začnú opäť a znovu a znova a zase dávať na stôl a jednotlivcov, ako aj politické strany, ktoré stáli v ceste k výsledkom, budú premiestňovať do svetla verejnej hanby.

          História nám ukazuje na mnohých príkladoch, že právo a legálne uznané pravidlá v štátnom procese legislatívy, ktoré sú následne vykonávané exekutívou, súdené a potvrdzované jurisdikciou, nie sú vždy v súlade s morálkou a mravnosťou spoločnosti a základnými ľudskými právami, viď najjasnejšie porušovania morálky a ľudských práv vo forme schválených zákonov:

 • zvrátených Norimberských zákonoch v Reichstagu 1939

 • arizačných zákonoch prijatých Slov. snemom Slov. štátu 1940

 • schválené segregačné zákony v Juhoafrickej republike v rokoch 1950-1962

 • v neposlednej rade otrokárske zákony a následne neúprosne dlhé narovnávanie pomerov a práv afroameričanov od postavenia otroctva mimo zákon s počiatkom v 19. storočia, končiace schválením posledného dôležitého zákona v 1964 za podpory L. Johnsona

 • Mnohé právne pravidlá platné v súčasnosti v krajinách okolo nás - predstavte si ich podľa Vášho vlastného prehľadu o situácii v zahraničí.

Prečo tieto prípady zmieňujem? Možno neuveríte, ale súvisí to aj s malým Slovenskom. Sú to z môjho pohľadu nelegislatívca bez právnického vzdelania najväčšie príklady v poňatí amorálnosti v zlegalizovaní pravidiel, ktoré boli spoločnosťou schválené v legislatívnych procesoch.

Vývoj u nás v prípade mečiarovských amnestií je zrejmý. V závislosti od výsledku, aký bude mať dňa 28.3.2017 Vaše rokovanie, sa jednak v menách poslancov, ktorí hlasovali proti podpore amnestií a jednak strany, v ktorých mene zastupovali voličov, zapíšu do morálneho tieňa politických rozhodnutí, brániacich morálke a etike narovnať pokrivené právne pravidlá.

Týmto listom žiadam Tých, ktorí sa ešte nerozhodli, ako budú hlasovať, alebo sú rozhodnutí, že budú hlasovať proti zrušeniu Mečiarových amnestií, aby si to dôkladne premysleli, láskavo prestali trafikáriť, kto čo za podporu získa, pretože pred ďalšími voľbami sa bude robiť sčítanie Vašich bodov.

A buďte v istote, že verejnosť sa bude pýtať na motívy toho, kto bol proti a zapíše ich do zoznamu tých, ktorí z nejakého úmyslu bránili v prieraze spravodlivosti a náprave k normálnym pomerom v súlade s etikou. Právo je umelým výtvorom človeka v spoločnosti, jeho umu a má reflektovať podstatu spravodlivosti. Možno je ale výsledkom aj často krát pokrútených motívov jednotlivcov. Takže apelujem na súčasnú koalíciu, aby sa nestavala k veci oportunisticky a nakoniec ajalibisticky, čoho výsledkom bude, že budete konať v súlade s verejnou mienkou, ale kde sa vezme, tu sa vezme, nič sa medzi reálne výsledky nedostane. S neúspechom tohto len klesne možno znovu mienka o Vás. Takže Budajov návrh?  Prečo nie, keď je možnou cestou kreálnemu výsledku.

Pamätajte preto, že právo musí vždy a opäť iba vždy podriadené a podružné pod morálkou, ľudskými právami a zdravým rozumom.

Podľa starého rímskeho právnického príslovia,Volenti non fit iniuria, ale dnes, od počiatku našej Slovenskej republiky, sa Nám sa krivda deje, berte na vedomie Vašu povinnosť.


Porúčam sa. 

Nespokojný volič, nedívajúci sa na túto situáciu cez prsty

Richard Pinka

Autor tohoto otvoreného listu si našiel čas na tvorbu tohoto otvoreného listu, kvôli tomu aj na založenie svojho blogu (veď pre čo nie). Je možno konštatovať, že mohol prísť neskoro, dôvodom je ale pracovná zaneprázdnenosť. Napriek tomu mu téma amnestií prišla dôležitá na to, aby prvý raz v svojom živote začal tvoriť voči politickému svoj aktívny postoj.

 

ps.: (úprava RP_170328_1655) : tento list bol poslaný na verejné emailové adresy poslancov NR SR ráno 28.3.217 o 8:25. Z dôvodov schvaľovacieho procesu registrovaného profilu, fotky ako aj článku, bol tento zverejnený cca o 14:30. 

Správu sa nepodarilo doručiť nasledujúcim príjemcom : (dôvod podľa informačnej správy : Poštová schránka príjemcu je plná a momentálne neprijíma žiadne ďalšie správy. Pokúste sa správu odoslať znova neskôr alebo kontaktujte priamo príjemcu. )

 • D.Čaplovič
 • T. Bastrnák
 • J. Valocký
 • L. Jahnátek
 • L. Kamenický
 • S. Kubánek
 • L. Petrák
 • R. Raši
 • J. Podmanický
 • P. Goga
 • M. Mojš

Na stránkach http://www.nrsr.sk/web/, emailové adresy na svojom konte neposkytujú :

 • P.Antal 

 • Z.Zimenová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Hrádza proti extrémizmu sa rozpadla (píše Michal Havran)

Fašisti na nič iné nečakali

EKONOMIKA

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami.

ŠPORT

Mali by Slováci hrať v Košiciach alebo v Bratislave? (anketa)

Konečné rozhodnutie oznámia v utorok.


Už ste čítali?